FungaXT

FungaXT - Спречува појава на ноктите габа

err_cena przed_24
err_cena po_24
Купи сега

FungaXT - продира длабоко во кожата и ја уништува причина за onychomycosis

  • FungaXT спречува повторување на ноктите габа
  • Не-decylenowy киселини и салицилна убие бактериите, дезинфекција на површината на кожата, како и да се исуши и да се намали лачењето на себум.
  • Благодарение на иновативна формула FungaFix продира во долните слоеви на епидермисот и директно влијае на бактериите кои предизвикуваат onychomycosis.
  • купи сега

FungaFix има активни природни состојки кои овозможуваат регенерација на клетките и пренос на хранливи материи во засегнатата кожа.


А комплекс од четири етерични масла има лековита, лечи и дезинфекција. Способноста да се блокира ре-откривањето на мувла.

FungaXT- супер ефикасни формула на природни состојки, кои секогаш те спаси од страшно ноктите габа

  • Прополис - веднаш да ги ослободи непријатното чувство на печење и чешање, која има позитивен ефект врз кожата рецептори.
  • Primrose листа - Создава бариера за животна средина на кожата, која не дозволува повторување на габични инфекции
  • Тасев - Елиминација на гастритис, чиреви, дијареа
  • Ливадско цвеќе - добие голема кожата, косата и ноктите

FungaXT

FungaXT - Спречува појава на ноктите габа

err_cena przed_24
err_cena po_24
Купи сега